Primer Burun Estetiği Operasyonu İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Güzel yapılı bir burun kişinin özgüvenini sağlar ve sosyal ilişkilerini güçlendirir. Bazı genetik nedenler burunda şekil bozukluklarını beraberinde getirir. Bunun yanında sonradan çarpma, düşme gibi nedenlerle burunda kırıklık meydana gelebilir. Yanlış kaynayan burun kemiği, asimetrik bir görüntü oluşturur. Ayrıca bu durum nefes alma problemini beraberinde getirir. Primer burun estetiği düzgün bir burun yapısı sağlamaktadır.

Estetik operasyonlar, kişilerin beğenmedikleri vücut bölümlerine ufak dokunuşlar yaparak özgüveni artırmaktadır. Kadınlar bu operasyonlar arasından en çok meme büyütme işlemini tercih etmektedir. Burun ise yer yaştan ve cinsten kimseler için önemli bir vücut bölümüdür. Burundaki yapı bozukluğu, aşırı uzunluk, kısalık, genişlik burun estetiği yardımıyla düzeltilebilmektedir. Burun estetiğinde dikkat edilmesi gereken en önemli şey doğru hekim tercihidir.

Tıptaki gelişmeler her türlü estetik operasyonu mümkün kılmıştır. Hormonsal durumlardan dolayı erkekler tarafından sıkça tercih edilen işlem jinekomasti operasyonudur. Primer burun estetiği ise her iki cinsten kişilere de uygulanmaktadır. Burun estetiği operasyonu, burun gelişimini tamamlamış her bireye uygulanmaktadır. Erkeklerde 18 yaşın altına ve kadınlarda 17 yaşın altındaki kişilere burun estetiği yapılmamaktadır.

Burun şekli, fiziksel önemin yanında fizyolojik öneme de sahiptir. Nefes alma problemleri diğer rahatsızlıklara neden olabilir. Bunlara örnek olarak uyku apnesi, burun eti oluşumu gibi durumlar verilebilir. Bu nedenle burun sağlığı oldukça önemlidir. Günümüz teknolojisi sayesinde en az acı ile kalıcı sonuçlar almak mümkündür. Hastalar, doğru hekim ve doğru operasyon şekli tercihi ile mükemmel bir buruna kavuşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir