internetten-para-kazanma

En İyi İnternetten Para Kazanma Yöntemleri – En Çok Kazandıran İşler

İnternetten para kazanma yöntemleri, internetten para kazanmak için sermaye şart mıdır?İnternette en çok yapılan işler nelerdir? İnternetten nasıl para kazanılır?

İnternetten para kazanma yolları nelerdir?

İnternetten para kazanma başka bir tabirle bilgisayar başından az yada sıfır sermaye ile para kazanma, bilgisayar kullanmayı bilen herkesin en az bir kere duyduğu bir para kazanma tekniğidir. Evet internet üzerinden sanal işler ile gerçek paralar kazanılabilir ama bilinenin aksine bu sermayesiz mümkün değildir, çünkü harcadığınız zaman, kullandığınız bilgi birikimi de birer sermayedir.

İnternetten para kazanma için ne yapmalıyım?

Bilgisayar kullanmayı bilen, internette gezinebilen herkes sanal ortamda para kazanabilir. Bunun için reel anlamda sermaye yada ücretsiz platformları kullanabilirsiniz. En başta hedef kitlenizi seçebilir, yapacağınız işe karar verebilirsiniz. burada kilit nokta ise yapacağınız iştir. Unutmayın internetten herkes para kazanabilir bu yüzden de milyonlarca rakibiniz var demektir.

Hiç bir yatırım yapmadan Bitcoin Kazanmak ister misin? Hemen Tıkla Kazanmaya Başla!

Hemen moralinizi bozmayın rakipleriniz olabilir ama milyarlarca internet kulanıcısı var, başka bir deyişle sanal müşterileriniz rakiplerinizden çok daha fazladır. Yeter ki siz sağlam adımlar atın, başarı ve para hemen gelmez, kolay para kalıcı değildir.

İnternetten para kazanma – nereden başlayabilirim?

Nereden başlayacağınıza tamamen siz karar vermelisiniz, yukarıda bahsettiğim gibi önce hedef kitle ve yapılacak iş seçilmelidir. Bunları seçerken en iyi kılavuz en iyi yaptığınız iştir. Burada ve diğer internet sitelerinde size kimse para kazanma garantisi veremez. Çünkü her insanın becerileri, bilgileri ve yetenekleri farklıdır. Ancak ve ancak en iyi yaptığınız işi yaparak başarıya ulaşabilirsiniz. Para kazanmak isteyen birinin ilk hedefi başarılı olmak, yaptığı işi yada hizmeti pazarlayabiliyor olmaktır. Pazarlanamayan yani müşteriyle buluşmayan iş yada hizmetler doğal olarak kazanca dönüşemez.

İnternetten para kazanmak için temel kurallar nelerdir?

İnternetten para kazanmanın kalıplaşmış temel kuralları yada başka bir deyişle presipleri vardır. Bu kurallar internetin ilk çıkışından itibaren kullanılan ve denenmiş yollardır. En basite indirmek gerekirse 2 altın kuralı unutmayın; birincisi “internet üzerinden satış” yapmak, ikincisi ise “reklam” yapmaktır. Bu esas alınabilecek işlere bakacak olursak maddeler halinde diğer alternatifleri de sıralayabiliriz. Bu işler;

  • E-ticaret ile satış yapmak
  • Blog açmak
  • Sosyal medya üzerinden para kazanmak
  • Büyük firmaların satışlarına aracılık etmek (affiliate marketing)
  • Grafik tasarım yapmak (tecrübe gerektirir)
  • Makale yada içerik yazarlığı yapmak
  • Orijinal fotoğraflar satmak (tecrübe ve ekipman gerektirir)
  • Anket doldurmak (önermiyorum, nedenine geleceğim)
  • Borsa ve forex (uzmanlık gerektiren ciddi yatırımlar gerektirir, o yüzden kaynağından bilgi almanızda fayda var)

İnternetten para kazanmak için en iyi yöntemlerle başlamak

Para kazanmaya başlamak daha doğrusu para kazanmanın yatırımlarını yapmak için en sağlam seçeneklerden birini seçmekle başlayabiliriz. Yapacağınız işe karar verdiğinizi varsayalım ve başlayalım. Unutmayın, kalıcı ve istikrarlı para kazanmanın temellerini atacağız. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, seçtiğiniz yöntemle ilgili giriş seviyesinde bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Daha net açıklamak gerekirse; bir berberin internet ortamında yemek tarifleri vermesi ne kadar başarı getirirse, sizinde seçiminiz size yakın, yapabileceğiniz bir sektör olmalıdır.

En çok para kazandıran internet işleri listesi

Kazançlı iş yapmayı herkes ister, internetten para kazanırken en çok kazandıran işlerle uğraşmak istememiz de çok doğaldır. Bunun için bu yazıyı kaleme alırken yapılması kolay, denenmiş ve başarı sağlanmış işleri seçtik. İnternetten aradığınızda yüzlerce yöntem olduğunu görseniz de bunların hepsini aynı anda yapmak pek mümkün değildir. Kişisel tecrübelerimle en popüler işleri filtreden geçirdiğimde, işlevsel özelliklerine göre 9 maddeye kadar indirdim.

Böylelikle hem kafanız karışmayacak hemde en temel internet para kazanma yöntemlerini benimsemiş olacaksınız. Sizi daha fazla bekletmeden en iyi getiri sağlayan işlere geçelim.

# E-ticaret ile satış yapmak

E-ticaret ile satış yapmak, hali hazırda yaptığınız işi internet ortamına taşıyarak, ürünlerinizi daha fazla insana online (çevrimiçi) olarak pazarlama stratejisidir. İnternet üzerinden mal yada hizmet satışı yapmak için vergi mükellefi olmanız gerekmektedir. Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden örnek vermek gerekirse; n11.com, hepsiburada.com, trendyol.com vb. sitelerdir.

# Blog açarak internetten para kazanma

İlk paragraflardan beri söylediğim bir şey vardı; bildiğiniz işi yapmak! Blog (kişisel web sitesi) açarak tam da bunu yapabilirsiniz. Nasıl mı? Kişisel bir internet sitesi yani blog açarak; bildiğiniz konularda yazılar yazabilir, tecrübelerinizi, tavsiyelerinizi okurlarınıza sunabilirsiniz. Blog yazma alışkanlığınızı standart hale getirebilir ve istikrarlı yazılar girebilirseniz, blogunuz daha fazla okuyucuya ulaşarak zamanla popülerleşmeye başlayacaktır. Blog yazarlığındaki kilit nokta ise yazdığınız yazıların özgün yani başka bloglardan kopya edilmemesidir.

İlk etapta deneme amaçlı ücretsiz blog sayfası açabilirsiniz. Bunun için arama motoruna ücretsiz blog, google blog, yada wordpress blog yazarak aratmanız yeterlidir. Mail adresi açar gibi ücretsiz ilk blogunuzu açabilirsiniz. Örnek: google’ın ücretsiz blog servisi blogspot’ur. buradan blogspot hesabı açabilir, hemen ilk girişiminizi yapabilirsiniz.

Açtığınız bu ilk blog yada biraz tecrübe kazandıktan sonra açacağınız daha daha ileri seviye bir bloga alacağınız reklamlarla para kazanmaya başlayabilirsiniz. Çok detay girerek kafanızı karıştırmak istemiyorum. Şuan sadece internetten para kazanma yöntem ve alternatiflerini öğreniyoruz.

# Sosyal medya üzerinden para kazanmak

Sosyal medya üzerinden para kazanmak için öncelikle geniş takipçi yada abone kitlesine ihtiyacınız var. Günümüzde artık sosyal medya çok güçlü alternatif bir akım haline geldi, insanlar kendi medyalarını oluşturuyor. Kişisel yada uzmanlık alanlarına göre kişisel sayfalarını dizayn ederek takipçilerine içerik üretiyorlar, kaliteli ve özgün paylaşımla sosyal medyada ün kazanmış popüler deyimle fenomen olmuş insanlar gün geçtikçe artıyor.

Özellikle instagram ve youtube bu konuda başı çekiyor desek yanılmayız. Youtube platformuna video yükleyerek ve insanların bu videoları izlemesiyle kanalınıza reklam alabilir, sponsorlar bulabilirsiniz. Aynı şekilde yüksek takipçili hesaplar instagram üzerinden reklam paylaşımları yaparak ciddi anlamda para kazanabiliyorlar. Kilit nokta takipçi sayınız ve ürettiğiniz içeriklerin yani paylaşımlarınızın beğenilmesi ve paylaşılması, devamı gelecektir.

# Büyük firmaların satışlarına aracılık etmek (affiliate marketing)

İnternernetten para kazanmanın temel yollardan biri de markaların satışlarına aracılık etmek, insanları markaların eticaret sitelerine yada satış sayfalarına yönlendirmektir. Bunu ister bir web sitesi aracılığıyla isterseniz sosyal medya hesaplarınızdan yapabilirsiniz. Affiliate marketing olarak bilinen bu sistem çokça denenmiş ve para kazanılması mümkün işler arasında sayılır.

# Grafik tasarım yapmak

Dijitalleşen dünyanın en büyük ihtiyaçlarından biri de hiç şüphesiz görsel tasarımlardır. Her firma yada markanın bir kurumsal kimliği mutlaka vardır. Bu tasarımlar bazen ajanslar, bazen de serbest çalışan tasarımcılar tarafından yapılmaktadır. İnternette, çevrimiçi tasarım siteleri büyüyen ve her geçen gün gelişen bir sektör haline geliyor.

Firmalar, bu iş için kurulmuş sitelerde yarışma ve grafik tasarım ilanları açarak; logo tasarım, kurumsal kimlik, web site tasarımı, banner(görsel internet reklam) tasarımı gibi temel grafik ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Sizde grafik tasarım yeteneklerinizi online olarak kazanca dönüştürebilir, evinizden yada ofisinizden boş zamanlarınızda ek iş olarak çalışabilirsiniz.

# Makale yada içerik yazarlığı yapmak

Web sitelerinin olmazsa olmazı özgün içerik yada o web sitesi için yazılmış benzersiz makalelerdir. Bir çok arama motoru; google başta olmak üzere sitelerin özgün içerikli olmalarına çok önem veriyor.

İnternette milyarlarca internet sitesi online yayın yapıyor, haliyle site sahiplerinin makale ve içerik ihtiyaçları her zaman birinci sırada yer alır. İnternet üzerinde makale ve içerik ilanlarına sıklıkla rast gelmeniz olasıdır. Yazdığınız makalenin kelime sayısına, konusuna ve türüne göre para kazanabilirsiniz. Yazmayı seviyorsanız, yazarak para kazanma popüler bir yöntemdir.

# Orijinal fotoğraflar satmak

En zevkli işlerden biridir. Sadece bir fotoğraf makinesiyle bile intetnette para kazanabilirsiniz. Nasıl mı? Kurumsal web siteleri ve reklam ajansları ürettikleri işlerde kaliteli görseller ve fotoğraflar kullanır. Bu iş ciddi ödemeler yaparlar, çünkü kullandıkları görsel ve fotoğrafları telif haklarını satın alarak kullanırlar.

Makale yazarlığında olduğu gibi, aracı siteler amatör ve profesyonel fotoğrafçıların fotoğraflarını satmaktadırlar. Sistem çok basittir, ilgili sitelere çektiğiniz fotoğrafları yükler ve onaya gönderirsiniz, onaylanan grafik, fotoğraf ve videolarınız site üzerinden sizin belirleyeceğiniz tutarda satışa çıkar, site bu satıştan bir kısım komisyon alır sizin ödemenizi hesabınıza gönderir. Bu iş türüne stok fotoğrafçılığı da denmektedir. Basit bir google aramasıyla birden fazla alternatife ulaşabilirsiniz.

# Online anket doldurarak para kazanma

Alışveriş merkezlerinde ve büyük meydanlarda en az bir kere de olsa anket yapan kişilere denk gelmişsinizdir. Bazen uzun bazen kısa anket sorularıyla, anketi yaptıran firmalar piyasa araştırması ve analizi yaparlar.

Bu durum aslında internet ortamında biraz daha yaygındır, bazen farkına varmadığınızı kısa anketlere tabii tutulursunuz, genelde internet reklamlarında çokça görülür. Uluslararası büyük anket firmaları bu işi mail aracılığıyla yaparak, ankete katılan katılımcılara her anket başı ödeme yaparlar. Çok istikrarlı olmasa da ayda bir kaç defa bu anketler mailinize gönderilir.

Bunun için öncelikle anket firmalarına üye olmanız gerektmektedir. Ben bugüne kadar bir çok anket üzerinden para kazanmayı denediysem de bir türlü kazanamadım. Ayda bir gelen yada iki haftada bir gelen düşük bütçeli anketleri çok doldurdum ama sürekli olmadıkları için çoğunu unuttum. Sağlıklı ve istikrarlı bir yöntem değildir, ama yine de seçim sizindir. Belki siz sadece anket doldurarak iyi paralar kazanabilirsiniz, daha önce kazananlar olduğu kesindir.

# Borsa ve Forex

Borsa ve Forex, teknik ve iktisadi bilgilere dayandığı bununla beraber sermayesiz yapılmayacağı için bu seçenek hakkında yorum yapmayacağım. Çünkü ben sizlere boş vakitlerinizi, becerilerinizi yada potansiyelinizi kazanca dönüştürme tavsiyeleri vermek için buradayım. Bu yüzden çok gerek olmadıkça size kazanç miktarları da vermeyeceğim, hem etik olmaz hem de belli bir kazanç yoktur. Kazanç oranı sizin emeğinize, yaptığınız işe ve yöntemlerinize göre değişir.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Açıkladığım konularla ilgili aklınıza takılan istediğiniz soruyu yoruma yazarak sorabilirsiniz.

“Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz” – Yunus Emre

En iyi internetten para kazanma yolu (özet)

En iyi internetten para kazanma yolu; tüm yazıyı okuduktan sonra böyle bir başlıkla karşılaşmak sizi şaşırtsa da yukarı bölümler halinde detaylı anlattığım çevrim içi para kazanma yollarının bir özetini yapmak istiyorum.

Yukarıdaki para kazanma yöntemlerinden hangisini seçerseniz seçin, unutmamanız ve başarılı olmak için mutlaka yapmanız gereken bir kural var. Bu kural bu işe başlarken uymanız gereken ilk kuraldır. Sevdiğiniz işi yada uzmanı olduğunuz yöntemleri seçmektir.

Yani para kazanmak için seçeceğiniz yöntemi, işi yada hobiyi sevmenizdir. Sevdiğiniz bir işte başarılı olmanız olasıdır, başarı olmak ise size gelir getirecektir. Çoğu başarı hikayelerinde olduğu gibi başardığınızda en büyük etkenin sevdiğiniz işi yapmak olduğunu göreceksiniz. Hepinize başarılar diler, bol kazançlar dilerim.

Okumak isteyebileceğiniz diğer bir yazımız;

2 comments on “En İyi İnternetten Para Kazanma Yöntemleri – En Çok Kazandıran İşler

  1. internetten para kazanmak gerçekten kolay yeterki kaliteli işler ve gerçekten çalışmak istemek yeterlidir. Ne yaparsan yap ama isteyerek yap para zaten gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir