YouTube’dan nasıl para kazanılır

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?

YouTube’dan nasıl para kazanılır? Youtube’dan para kazanmak için ne yapmalı, Youtube’dan para kazanma yöntemleri nelerdir? Youtube’a video çekerek para kazanılır mı?

Evet, bir çok kişi şu aralar YouTube’da içerik üreticisi olmak istiyor, fakat bu durum tabi ki de ha deyince olacak bir durum değil, bazı şartlar ve koşullar bulunmakta.

Hiç bir yatırım yapmadan Bitcoin Kazanmak ister misin? Hemen Tıkla Kazanmaya Başla!

Öncelikle bir kanala sahip olmanız gerek, bu kanalda video üretmeniz ve ürettiğiniz videodan kazanmanız gerek, bunun için de çektiğiniz videoda “keyword” olarak adlandırdığımız, anahtar kelime anlamına gelen bazı kelimeler kullanmanız gerekir.

Örnek olarak sizin videonuzun konusu, yemek yapma ile alakalıysa YouTube arama motorunun bunu bulabilmesi için, ya da bir deyişle kullanıcının önüne getirebilmesi için bu kelimeleri kullanmanız gerek. Daha sonrasında ürettiğiniz videonun içeriğinde pornografik görüntü ya da YouTube kurallarına aykırı bir unsur bulunmamalı.

Youtube’da Nasıl Para Kazanılır?

YouTube’dan nasıl para kazanılır? Evet, en önemli konuya geldik, para kazanma işlemi nasıl olur ve süreçleri nelerdir?

Öncelikle YouTube’un size para gönderebilmesi için bazı şartlar ve sınırlar var, şimdi biraz bunlardan bahsedelim.

Youtube’dan Para Kazanmak için izlenme sayım ne kadar olmalı?

YouTube bundan bir yıl öncesine kadar kullanıcılara sadece abone kısıtlaması koyuyordu, 1000 abone sayısına ulaştığınız zaman hesabınıza belirli bir tutar yatırılıyordu, fakat bu durumdan herkes faydalandığı için, artık bir de izlenme saati/süresi karşımıza çıkıyor.

Söz konusu para kazanabilmeniz için, 4000 saatlik bir izlenmeye ihtiyacınız var. Ayrıca bu geliri bir videodan elde etmeniz yeterli olacaktır.

YouTube’da Para Kazanmak için en az kaç abonem olmalı?

Evet, YouTube’da yine önceki yıllarda olduğu gibi, 1000 aboneye ulaşmanız yeterli olacaktır. Ayrıca yukarıdaki başlıktaki şartlara da sahip olmanız gereklidir.

Bu sınırlamaları geçtim, peki paramı nasıl alacağım?

Sınırlamaları ulaştığınız taktirde, farklı işlemler ve daha farklı bir sürece girmeniz gerek, söz konusu 1000 abone ve 4000 saat izlenme sınırını aştığınızda, paranızı hemen alamıyorsunuz. Uzun ve yorucu bir süreç daha var, Google’ın sizin olduğunuzu doğrulaması.

Öncelikle paranızı alabilmek için bir Google AdSense hesabınızın olması gerek. Bu hesabı açıp, paranızı almaya çalıştığınız taktirde, Google sizden bir doğrulama kodu isteyecek, bu kodu da sizin ikamet ettiğiniz adrese yollayacaktır.

YouTube’dan En Hızlı Nasıl Para Kazanılır?

Bu kodun gelmesi, haftalar, aylar alabilir. Kimi kullanıcılar bu kodu 2-3 hafta içerisinde alırlar, kimileri de 1-2 ay sonucunda kodu yeniden göndermelerini talep ediyor, fakat buna rağmen bile bazı durumlarda bu doğrulama kodu gelmiyor, bu durumda Google sizden kimliğinizi arkalı önlü bir şekilde atmanızı istiyor.

Bunun sonucunda artık istediğiniz sonuca ulaşmanıza bir adım kalıyor, geçerli bir banka hesabını girmeniz. Google, ücretinizi size yollayabilmekiçin sizden bir IBAN numarası ister, bu adımı geçmeniz için bir banka kartına ihtiyacınız var.

YouTube’dan Para Kazanmaya Başlamak

Son olarak bu adımı da geçtiğinizde, yaklaşık 10-15 dakika sonra banka hesabınızda Google Ireland isimli bir hesaptan belli bir tutar hesabınıza geçiriliyor. İşlem bu kadar. Elimden geldiğince detaylandırıp sizlere sunmaya çalıştım, umarım sizler için faydası olmuştur.

YouTube’dan nasıl para kazanılır? sorusuna cevap bulduktan sonra diğer sosyal medya sitelerinden de para kazanmak ister misiniz? Evet diyorsanız bu yazımızda; Sosyal Medyadan En İyi Para Kazanma Yolları öğrenebilir ve hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir