Google Adsense Kayıt ve Para Kazanma

Google Adsense Kayıt ve Para Kazanma; Bir internet sitesi üzerinden gelir elde etmek isteyen herkes neredeyse Google Adsense’yi kullanmaktadır. Google Adsense ilk başlarda kazandırmıyor olarak gözükse de biraz çabaladığınız ve uzun vadeli düşündüğünüzde inanılmaz paralar kazanmanıza yardımcı olaraktır.

Youtube kanalınıza eklediğiniz videoların aralarına koyularak veya bir web sitesine aldığınız reklamlar ile kazanç elde edebilirsiniz. Bu tamamen kişinin sabrına kalmış durum olmakla kalmayıp büyük gayretler sonucu kazanç elde edilebilecek bir sistem.

Sonuçta internetten para kazanmak ne kadar kolay gözükse de sabır ve zaman isteyen bir şeydir.

Para Kazanmak İçin Kayıt Olma İşlemi

Bir hesap açmak istiyorsanız öncelikle bir adet g-mail ile bağlantılı olan bir e-posta adresiniz olması gerekmektedir. İlla g-mail olması mı gerekir, evet g-mail Google şirketine bağlı olduğu için olmazsa olmazdır bir g-mail hesabı. Bir hesap açtığınız zaman Google arama motoruna Google Adsense yazdığınız takdirde ilk olarak Adsense sayfası çıkacaktır.

Google Adsense Kayıt ve Para Kazanma

Oraya girip kaydol butonuna tıklıyoruz. Kaydolduktan sonra hemen hızlıca işlemlere başlayabilirsiniz. Lakin öncelikle reklam alma işlemine başlamadan önce Google Adsense Politikalarını okumanız para kazanmanızda oldukça fazla yardımcı olacaktır. Kaydolduktan sonra 3 adımlı bir sistem ile karşılaşacaksınız.

İlk adım g-mail hesabınız ile kayıt olmaktı, 2. Adım ise sizden hangi web sitenize reklam alacağınıza dair bir web site linki isteyecektir. Linkimizi de yazdıktan sonra son seçenek olarak bilgilerimizi girmek kalıyor. Bilgilerimize ev adresimizi, ismimizi ve telefon numaramızı girip başvurumu gönder butonuna basıyoruz ve başvurunuz ve reklam alacağınız siteniz incelemek için gönderilmiş durumdadır.

Google Adsense Onay Süreci

Onay süreci beklerken kesinlikle sitenizin 1 haftadan daha uzun bir süre aktif şekilde işliyor olması ve özgün paylaşımların yapılmış olması gerekmektedir. Yoksa onay süreciniz hiçbir zaman kayda alınmayacaktır. Aktiflik süresi uygun ve paylaşımlarınız oluşmuş ise onay süreci başlamış durumda olacak ve kısa bir süre içerisinde tarafınıza dönüş sağlanmış olacaktır.

Adsense’den Ne Kadar Para Kazanacağım?

Her şeyiniz hazır onay süreciniz olumlu şekilde kabul edildi. Sitenizi düzenli şekilde giriş sağlanan bir site haline getirdiniz. Alacağınız reklamlar sayesinde bir gelir elde etmenizi sağlayan Google Adsense’den ortalama şu kadar kazanacaksınız dersek yalan söylemiş oluruz.

Bunun nedeni ise sitenizin her ay farklı ortalamalarda giriş aldığı ve site düzenli şekilde işler ise her geçen ay daha fazla kullanıcı çekeceği için kazançlarınız da her geçen ay artacak ve bu yüzden ortalama bir kazanç hesaplanamayacaktır.

Google Adsense Kayıt ve Para Kazanma

Peki tıklama başına ne kadar kazanç sağlayacaksınız? Türkiye’de oluşan web siteler tıklama başına Amerika ve Avrupa’dan daha az bir tıklama başı kazanç elde etmektedir. Bunun en büyük nedeni ise kur farkı ve Türkiye’de reklamların rağbet görmemesidir. Ama düzenli bir site Google Adsense’den zaman geçtikçe inanılmaz paralar kazanmaya başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir