sosyal-medyadan-en-iyi-para-kazanma-yollari

Sosyal Medyadan En İyi Para Kazanma Yolları

Sosyal Medyadan En İyi Para Kazanma Yolları, Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin. SnapChat, Youtube, Pinterest… Hergün binlerce hatta milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen, aktif olarak ve yoğun bir biçimde kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden sadece birkaçıdır.

Fakat buna rağmen en bilinenleri de denebilir. Teknolojinin gelişmesi ve sürekli değişmesi ile birlikte sosyal medyanın hayatımızda ki yeri ve önemi de artmış oldu. Sosyal paylaşım sitelerinin kullanıcılarının milyonlarca kişiye ulaşmasının temel nedeni, her sitenin kullanıcılarına birbirinden farklı özellikler sunuyor olması.

Sosyal Medyadan En İyi Para Kazanmak

Örneğin; Instagram’da fotoğraf veya video paylaşımı yapabiliyor, arkadaşlarınızla mesajlaşabiliyor, paylaşımlarınızı hikaye olarak yapabiliyor ve başka profilleri takip edebiliyorsunuz. Facebook’da arkadaşlarınızla iletişim kurabiliyor, mesajlaşabiliyor ve yine aynı şekilde fotoğraf, video paylaşımında bulunabiliyorsunuz. Ayıca grup yada sayfa da oluşturabilme şansınız var.

Twitter’da ise farklı profilleri takip edebiliyor, video izleyebiliyor yada gündemde olan bir konuyla ilgili paylaşımda bulunabiliyorsunuz. Peki bütün bunların yanında; sosyal medya üzerinden, yani her gün kullanmış olduğunuz sosyal paylaşım sitelerinden para kazanma imkanınız da olduğunu biliyor muydunuz ? Her ne kadar ilk bakışta basit gibi görünse de, aslında sanıldığı kadar basit ve size çok hızlı şekilde para kazandıracak yöntemler değil tabii ki.

Sosyal Medyadan En İyi Para Nasıl Kazanılır?

Sosyal Medyadan En İyi Para Kazanma Yolları; Çünkü her işte olduğu gibi; bu işte de biraz emek ve biraz da çaba gerekiyor. Tabii en önemlisi de biraz sabretmek lazım. Peki sosyal medya üzerinden para kazanma nasıl oluyor? Haberlerde izlediğimiz, etraftan duyduğumuz yada internet sitelerinden okuduğumuz insanlar bu yöntemle nasıl bu kadar paralar kazanıp zengin olabiliyor?

Bu işin sırrı nedir? Bunun için neler yapmak ve nelere dikkat etmek gerekiyor? İşte size; tüm detayları ve yönleriyle rehber olacak sosyal medya üzerinden para kazanma.

Facebook’tan Para Kazanma

sosyal-medyadan-para-kazanma-yollari-facebook
Facebook

Sosyal medya yada sosyal paylaşım sitesi denilince ilk akla gelen isim olan Facebook sadece paylaşım yapmaya, mesajlaşmaya yada profil takip etmeye yaramıyor. Facebook üzerinden para kazanma şansınız da var. İnternette gezerken yada etrafımızda ki kişilerden mutlaka duymuşuzdur Facebook üzerinden para kazanan ve gelir elde eden kişileri.

Bugün; hem ülkemizde hem de tüm dünyada Facebook kullan kişi sayısı milyonlarla ifade ediliyor. Bunu göz önünde bulunduracak olursak, Facebook üzerinden gelir elde etmek ve bu geliri yükseltmek mümkün. Facebook üzerinden para kazanmanın birçok farklı yöntemi var. Bu yöntemlerden bazıları şunlardır; İlk yöntem olarak site veya blog tanıtımı yapabilisiniz.

Facebook’tan Para Kazanma 1. Yöntem

Eğer kişisel bir web siteniz yada blogunuz varsa, bunun tanıtımını Facebook üzerinden yaparak insanlara ulaşabilirsiniz. Böylece insanlar sizin sitenizi ziyaret etmeye ve hakkınızda bilgi sahibi olmaya başlar. Siz de ister ürün satışı yapılan bir site olsun, isterse makale yada blog yazarlığı yaptığınız bir site olsun bu yöntemle para kazanmaya, gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Facebook’tan Para Kazanma 2. Yöntem

Bir başka yöntem ise; Facebook ile anlaşmalı olan siteler üzerinden para kazanma yöntemi. Bu sitelerden birisi Zazzle. Sitede mevcut bir ürünü yeniden tasarlayabilir yada kendi ürününüzü tasarlayabilir veya dizayn edebilirsiniz. Daha sona bu tasarımınızın Facebook üzerinden tanıtımını, satışını yapabilirsiniz.

Facebook’tan Para Kazanma 3. Yöntem

Bir diğer yöntem ise online mağaza üzerinden satış yapmak. Facebook’da yer alan Cafe Press isimli online mağaza üzerinden, kendi ürünlerinizi satarak para kazanmak da mümkün. Eğer ikna kabiliyetiniz yüksekse Ether internet sitesi aracılığı ile Facebook üzerinden bir uygulama ekliyorsunuz.

Daha sonra da kullanıcılara tavsiyeler de bulunuyorsunuz. Tabii bunu telefon üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Fakat bu işi; gerçekten kendinize güveniyorsanız ve karşı tarafı ikna edebileceğinize inanıyorsanız yapmanız daha faydalı.

Twitter’dan Para Kazanma

twitter
twitter

Para kazanabileceğiniz, gelir elde edebileceğiniz bir diğer sosyal medya sitesi ise Twitter. Facebook kadar olmasa da Twitter’ın da hem dünya üzerinde hem de ülkemizde milyonları bulan kullanıcı sayısı var. Yani bu da Twitter üzerinden de para kazanmanın mümkün olduğu anlamına geliyor.

Facebook’da olduğu gibi burada da kendi internet sitenizin yada blogunuzun tanıtımını yapabilirsiniz. Ayrıca sitenize yada blogunuza yeni bir yazı veya bir bilgi eklediğinizde, ilk önce akılda kalıcı bir açıklama yazın.

Daha sonra da insanların blogunuza girmelerini sağlamak için “ TinyURL” linkini ekleyin. Bu yöntem; affiliate pazarlama işiyle uğraşanlar için de etkili bir yöntemdir. Twitter üzerinden para kazanmak o kadar da basit bir şey değildir tabii ki.

Bütün bunlar için takipçilerinizin de olması gerekiyor. Çünkü sizin tanıtımını yaptığınız, paylaştığınız ürünleri sadece arkadaşlarınızın yada diğer aile üyelerinin görmesi yeterli olmaz. Kendinize uygun bir müşteri portföyü elde edebilmek için farklı kişilerin de sizi takip etmesi gerekiyor.

Youtube’dan Para Kazanma

sosyal-medyadan-para-kazanma-yollari-youtube
Youtube

Birçok kişinin fenomen olmasına yol açan, pek çok kişinin hatırı sayılır gelirler elde etmesini sağlayan site, Youtube. Youtube üzerinden para kazanmak elbette mümkün. Youtube ortaklık programları ile; siteye yüklediğiniz videolarla, izlenme durumuna ve sayısına göre ciddi gelir elde etmek mümkündür.

Instagram’dan Para Kazanma

sosyal-medyadan-para-kazanma-yollari-instagram
Instagram

Kullanıcılarının çok iyi bildiği üzere; Instagram daha çok fotoğraf paylaşımına dayalı bir site. Eğer fotoğraf çekimi konusunda kendinize güveniyorsanız ve kaliteli fotoğraflar çektiğinizi düşünüyorsanız, bunları instagram’da paylaşabilir ve satışını yapabilirsiniz.

Böylece sattığınız fotoğraflardan da para kazanabilirsiniz. Müşteri portföyünüzü arttırdığınız zaman, fotoğraflardan elde ettiğiniz gelir de buna bağlı olarak artacaktır.

Linkedin Üzerinden Para Kazanma

Linkedin
Linkedin

Bu platformun en büyük ve en önemli özelliği; daha önce ki meslektaşlarınızla iletişim kurabilmek ve onların da hem sizinle ilgili hem de işinizle ilgili tavsiyelerde bulunabiliyor olmaları. Bir başka avantajlı özelliği de çeşitli mesleklerde ki profesyonellerin bir araya gelerek, düşüncelerini, fikirlerini paylaşabiliyor olması.

Genel olarak; işletmelerin birbirleriyle iletişim kurduğu ve fikir alışverişinde bulunduğu bir platformdur. Siz de kendi mesleğinizle ilgili grup kurabilir ve aynı meslekten olan kişilerin fikirlerini alarak, daha iyi kararlar verebilirsiniz. Bir çok kişi işini Linkedin‘e taşıyarak bile para kazanabiliyor.

Sosyal Medyadan Para Kazanmak için bir web sitesi açabilir ve açtığınız web sitesi üzerinden para kazanabilirsiniz? Daha detaylı bilgi için; İnternet sitesi açarak para kazanmak yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir